Időjárás
Néhány területen ónos esőre, helyenként havazásra figyelmeztetnek
Emellett Somogy megyére zivatarveszély miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
2021.02.08 20:56MTINéhány területen ónos eső, helyenként havazás veszélye miatt adott ki figyelmeztetéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez hétfő este eljuttatott veszélyjelzés szerint ónos eső veszélye miatt Budapestre, Pest, Heves, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést, míg havazás miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Emellett Somogy megyére zivatarveszély miatt adtak ki ugyancsak elsőfokú figyelmeztetést.
Azt írták: a több hullámban érkező csapadékból - elsősorban északkeleten - éjfélig helyenként 20 milliméternél is több eső gyűlhet össze. A Dunántúli-középhegységben és az Alpokalján vékony hóréteg is kialakulhat.
Az éjszaka második felében újabb csapadékzóna érkezik, ami az ország középső területein átmeneti ónos esőt okozhat, legnagyobb eséllyel a Dunakanyar és a főváros téréségében. Kedden napközben északon, északkeleten már egyre inkább havas eső, hó lesz a jellemző.
Az Északi-középhegység területén kedd éjfélig maximum 5 centiméter, az északkeleti határ közelében (és a hegyekben) helyenként akár 5-10 centiméter, lokálisan akár 10 centiméternél is vastagabb hóréteg alakulhat ki. A délutáni órákban a Dél-Dunántúlon megdörrenhet az ég.
Kedd estétől ismét többfelé lehet ónos eső: elsősorban a főváros, és az Északi-középhegység területén lehet átmeneti jelleggel pár tized milliméter ónos esőre számítani, majd a csapadékzóna északkelet felé elhagyja az országot.
Az előrejelzés szerint kedden hajnalban mínusz 5 és plusz 2, napközben az ország északi felén 0 és plusz 6, délen plusz 7 és 14 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:39 Orbán Viktor: a gazdák Magyarországon nem tudják kifizetni a vizet, mert nincs annyi pénzük
- 12:38 BRFK: két hét alatt 76 körözött embert fogtak el
- 10:36 Meteorológia: a legszárazabb és a második legmelegebb volt az idei június
- 8:31 Kissé mérséklődik a kánikula a hétvégére
- 6:29 A Pennsylvaniai Egyetem törli a transznemű sportolók női versenyeken elért eredményeit
- 22:28 Halálos áldozata is van Spanyolország idei eddig legnagyobb erdőtüzének
- 20:26 Nők elleni merénylettervvel gyanúsítanak egy férfit Franciaországban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06