Kismama cipőmustra
A terhes nőknek fontosabb a divat, mint az egészség?
A várandós hölgyek a divat nevében kockáztatják lábuk egészségét rossz típusú cipők viselésével - figyelmeztetnek a szakértők.
2010.06.20 17:57Estihirlap/OrientPress/ BBCAz 1000 várandós nő által megválaszolt közvélemény-kutatás során megállapították, hogy a legtöbb nő a terhesség alatt rendszeresen visel balettcipőt, flipflop papucsot, magas sarkú cipőt és csizmát.
Lorraine Jones az Ortopéd Szakorvosok Társaságától azt mondja, ezek egyike sem alkalmas cipő erre az időszakra, mert kevéssé támasztják meg a bokát. A felmérésből az is kiderült, hogy a nők fele nyomás alatt érzi magát, miszerint tartaniuk kell a lépést a legújabb celeb-trendekkel is.
Tíz közül hét nő elismerte, hogy lábproblémákban szenved, beleértve a bokadagadást (37 százalék), a duzzadt lábat (45 százalék) és a sarokfájdalmat (16 százalék), amíg terhes.
A társaság arra ösztönzi a nőket, hogy viseljenek a bokájukat megtámasztó, szélesen illeszkedő cipőket, hogy minimalizálják a kellemetlenséget és elkerüljék a hosszú távú károsodást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


