Nagyon dívik a szandál-zokni
A britek Európa legkevésbé divatos turistái
A britek Európa legrosszabbul öltözött turistái - derült ki egy pénteken ismertetett felmérésből.
2010.06.05 14:07MTIA szigetország turistadivatban a németeket múlta alul, és került az utolsó helyre. A jólöltözöttek táborát erősítik viszont a francia és az olasz turisták. Pedig a brit turisták valamiképp divatdiktátornak számítanak, ha a nyaralás alatti divatról van szó, nekik köszönheti Európa például a szandál-zokni párosítást.
A felmérés során arra is kíváncsiak voltak, hogy az egyes országokban élők mennyire tudnak elszakadni szabadságuk idején a munkától. A franciák ezen a téren elbuktak: 87 százalékuk ugyanis vakáció idején is megnézi levelezését.
A briteknél 25 százalék ez az arány, noha épp a franciákról él az a közkeletű kép, miszerint nem munkamániások. Nyelvhasználatban is a britek diadalmaskodtak, turistaként 93 százalékuk próbálkozik a helyi nyelvvel.
A franciáknál 20 százalék válaszolta, hogy kísérletet sem tesz erre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


