James Bond-gyógyszer
Mutáns férgek semlegesíthetik az alkohol hatását
Undorító megoldás másnaposság ellen.
2014.07.17 18:45MTI
A Texasi Egyetem kutatói azt remélik, hogy eredményeik nyomán az alkohol elvonási tüneteitől szenvedő betegeknek is tudnak új gyógyszerek kifejlesztésével segíteni. A keményen végigivott éjszakák kellemetlen hatásaitól is megóvhatja az embert egy ilyen szer - vélték a The Journal of Neuroscience című szaklapban megjelent tanulmány szerzői.
A fejlesztések között akár egy James Bond-gyógyszer is elképzelhető, amelynek segítségével a kém az asztal alá ihatná ellenfelét anélkül, hogy ő maga egy pillanatra megtántorodna - mondta Jon Pierce-Shimomura, az egyetem természettudományi karának professzora.
A kutatócsoport olyan mutációt talált a férgek egy idegcsatornáján, az úgynevezett BK-csatornán, amely megakadályozza, hogy az alkohol mérgező hatást gyakoroljon a szervezetre - írták a tanulmányban. A kutatók ugyanezt a mutációt tudták létrehozni az ember megfelelő idegcsatornáján is.
A tesztekben alkalmazott férgen jól látszik, ha alkohol hatása alatt áll: lassul a kúszása és a jellegzetes féregmozgása is. Az alkoholmérgezett férgek tojást sem raktak.
"Igen szerencsések vagyunk, mert megtaláltuk, hogyan tudjuk a csatornát érzéketlenné tenni az alkohollal szemben anélkül, hogy normális működését károsítottuk volna" - magyarázta Pierce-Shimomura.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06