Harmadikként Tiencsinben is
Csak sorsolás és licit útján lehet rendszámhoz jutni Kínában
Harmadikként Kínában, a 14 millió lakosú Tiencsinben is a kiadható új rendszámtáblák számának korlátozásával akarják visszafogni a szédítő ütemű motorizációt és javítani a levegőminőséget.
2014.01.02 04:32MTI
Január 1-jétől az észak-kínai metropoliszban legfeljebb évi 100 ezer új rendszámot engedélyeznek, és ezekhez is csak sorsolás, illetve licit útján lehet hozzájutni.
A forgalmi rendszámok 60 százalékát sorsoláson osztják szét, 40 százalékára licitálni lehet 10 ezer jüanos (356 ezer forint) induló áron.
A rendszámárverésből származó teljes bevételt a közösségi közlekedés fejlesztésére fordítják - ígéri a városvezetés.
A rendszámok 88 százalékát osztják szét magánszemélyek, és csak 12 százalékát szervezetek, így cégek között. Közhivatalok egyáltalán nem igényelhetnek új rendszámot jövőre Tiencsinben.
Az új rendszer célja korlátok közé szorítani az autók számának szaporodását az óriási városban, amelynek központjában 2000 óta 18 százalékkal csökkent a járművek átlagsebessége.
Peking és Sanghaj után Tiencsin a harmadik kínai nagyváros, ahol a forgalomba bocsátható autók számának korlátozásával igyekeznek csökkenteni a forgalmi dugókat és a légszennyezettséget.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


