Pollenhelyzet
Tíznél is több allergén van jelen
A tavaszi pollenszezon csúcsidőszakában vagyunk, országszerte egyszerre tíznél is több allergén van jelen a levegőben tüneteket okozó mennyiségben.
2013.05.01 09:45MTIAz Országos Környezet-egészségügyi Intézet Aerobiológiai Monitorozási Hálózatának adatai szerint a hét elején tovább erősödött a pollenterhelés. A fővárosban a legnagyobb terhelést még mindig a platán jelenti, amelynek virágporát nagyon magas koncentrációban regisztrálták.
A tölgy pollenje a magas szintet érte el, de a platán, a nyír, a fűz, a ciprus- és tiszafafélék, a bükk és a dió virágporát is közepes, vagyis tüneteket okozó mennyiségben észlelték. Alacsony, tüneteket nem okozó mennyiségben jelen voltak még a vadgesztenye, a kőris, a fenyőfélék, a juhar, a gyertyán, a nyár, valamint már a pázsitfűfélék pollenszemei is - tették hozzá.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kiemelte, hogy az allergiások az orvosuk által javasolt gyógyszerek szedése mellett enyhíthetnek tüneteiken, ha ilyen időszakban a szokásosnál sűrűbben mosnak hajat, cserélnek ágyneműt, gyakrabban porszívózzák lakásukat, cipőjüket naponta áttörlik. Érdemes elkerülni a ruhák szabadban történő szárítását, emellett nem tanácsos utazás közben lehúzni a gépjármű ablakát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:27 Megható mentés Révfülöpön: a tűzoltók egy csatornából hozták vissza a cicát
- 20:48 Lángba borult egy B-52-es Kaliforniában: a fedélzeten tartózkodó mind a nyolc ember életét vesztette
- 16:59 Önmérsékletre szólította fel az ENSZ főtitkára Izraelt és a Hezbollahot
- 16:43 Vizsgálatot indított a fogyasztóvédelem az forrólevegős sütők ellenőrzésére
- 12:57 Egy héten belül négy gyermek került kórházba nyelőcsőbe szorult gombelem miatt
- 10:46 Lannert Judit: megszűnik az NKE-n a pedagógusképzés
- 8:00 ORFK: egyhetes ellenőrzés indul az ország útjain 24 órás drogmarathon akcióval
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


