Jobb-e, ha tartjuk a szánkat?
"Én szóltam" - megvédhetjük testvérünket a totális pofáraeséstől?
Mit tehetünk, ha kiderül, hogy a testvérünk, vagy legjobb barátnőnk olyan pasival randizik, akinek máshoz is köze van? Jó-e, ha beleavatkozunk az ügybe?
2011.09.08 19:05ma.huNemcsak aggasztó, hanem - valljuk be-, idegesítő is, ha ilyesmit tapasztalunk. Legjobb barátnőnk, akivel minden gondunkat-bajunkat megosztjuk, lecsap egy nős férfira, esetleg olyanra, akiről kiderül: nem a barátnőnk az egyetlen szerelem az életében.
Talán ennél is aggasztóbb, ha ugyanez a testvérünkkel történik meg. Mindkettejük lelki világa veszélyben, aggódunk, hogy összetöri őket a helyzet. Hiszen el tudjuk képzelni, milyen véget érhet egy ilyen történet.
Ha győztesen is kerül ki a szituációból az általunk szeretett személy, nem valószínű, hogy a helyzet sokáig fennállhat. A kicsapongó ugyanis megcsal újra, ha egyszer valakivel már megtette...

De mit tehetünk mi?
Régi jó kérdés, vajon joga van-e a barátnőnek, a testvérnek beleavatkozni a dologba? Megmondani a véleményét? Induljunk ki az utóbbiból, mert az valóban jobb ötlet.
Az őszinteség kijózanító lehet, ha nem is esik túl jól. Természetesen fennáll annak a veszélye, hogy kedves nővérünk, húgunk, barátnőnk a füle botját se mozdítja. A szerelem ugyanis vak, mint tudjuk. A rózsaszín felhő pedig elfedheti a kellemetlen igazságot, miszerint igazunk lehet...
Sajnos az embereknek legtöbbször a saját hibájukból kell tanulniuk. Ez még az imádott testvérre, barátnőre is igaz. Hiába láttak akár minket is kiborulni, szenvedni, hasonló szituációkba kerülni. Hajlamosak azt gondolni, hogy velük nem történik meg.
A véleményt meg kell mondani. Kíméletesen, de őszintén. Amikor látjuk, hogy a másik a vesztébe rohan, állítsuk meg, és beszéljünk a fejével. Mondjuk el neki, hogy aggódunk miatta. Attól tartunk, hogy teljesen összetörik majd a szíve.
Akkor sem árt megmondani a véleményünket, ha a szeretett testvér vagy barátnő képtelen szakítani, mert szerelmes, de tisztában van vele lelke mélyén, hogy a dolgok nem fognak változni. Állandóan a probléma körül forog - hiába is javasolunk neki bármit.
Sajnos a szituáció egyre fárasztóbb lesz, és nem biztos, hogy a véleményünktől változnak majd a dolgok - egyhamar legalábbis nem. De mi jobban fogjuk érezni magunkat tőle.
Mert megtettük, megmondtuk. Később nem vághatja a fejünkhöz, hogy "nem szóltál!"... Ha pofára is esik, a szerelmes testvér vagy barátnő kell hogy tudja, hogy mi mellette állunk. Erről is biztosítottuk azzal, hogy elmondtuk, aggódunk érte. Szüksége lesz ránk!
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


