Budapest-csomag a kormány második akciótervében
A Fidesz kezében a főváros jövője?
Augusztus végén vagy szeptember elején kerülhet sor Orbán Viktor és Tarlós István között arra az egyeztetésre, amely során a főváros jövőjét érintő módosító csomagról is tárgyalnak, és amely már ősszel bekerülhet a kormány második akciótervébe.
2010.07.31 12:37Magyar NemzetEz olvasható a Magyar Nemzet által a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltjével készített interjúban.
A napilap szombati számában megjelent interjúban Tarlós István közölte, hogy megerősített jogkörű közterület-felügyeletet szeretne, és a már korábban megnevezett György István mellett Rogán Antal is a helyettese lehet. Tarlós István szerint mérlegelendő, hogy a négyes metró második szakaszát az eredetileg tervezett Rákospalota helyett előbb Budaörs irányába vigyék tovább, és bízik abban, hogy meg tudnak állapodni az építkezést irányító Klados Gusztáv új fizetéséről.
Mint mondta, a legmegnyugtatóbb megoldás az lenne, ha Klados fejezné be a metróépítést olyan magyar szaktekintélyek segítségével, mint Greschik Gyula és Várszegi Gyula, a Metróber Kft. korábbi igazgatója.
Hozzátette: fél attól, hogy a választásokig olyan kísérletek történhetnek a jelenlegi városvezetés részéről, amelyek végképp elveszik Klados Gusztáv kedvét a folytatástól.
Tarlós István hangsúlyozta, mindent megtesznek a négyes metró befejezése érdekében, ahogy a BKV-t is talpra fogják állítani.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06