Lesznek még többen is?
13 egyetemi dolgozót gyanúsítanak a pécsi vesztegetési ügyben
Információk szerint már tizenhárom egyetemi dolgozót gyanúsított meg a hatóság a Pécsi Tudományegyetem (PTE) gazdálkodásával összefüggésben indult vesztegetési ügyben.
2010.06.22 07:18Magyar NemzetA Magyar Nemzet keddi számában emlékeztet, hogy már összesen húsz személyt gyanúsítottak meg, közülük tízen előzetes letartóztatásban vannak, tízen szabadlábon védekeznek a gyanú szerint bűnszövetségben elkövetett vesztegetési ügyben.
A Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője úgy fogalmazott "a húsz gyanúsított zömében egyetemi alkalmazott".
A lapnak Bódis József, a PTE július elsején hivatalba lépő új rektora elmondta: a jövőben erősebb kontrollt szeretnének az egyetem gazdasági, beszerzési területe felett, vélhetően ezt a jogkört egy testület kapja majd meg, s ennek érdekében módosítaniuk kell a belső szabályzatot, aminek a kidolgozása folyamatban van.
Korábban Gábriel Róbert leköszönő rektor az egyetem szenátusi ülésén elmondta: ő már ez első őrizetbe vételek előtt levélben jelezte, hogy az egyetem működési modellje elhibázott, mert a rektornak nem volt beleszólása a gazdasági főigazgató által vitt ügyekbe.
Kapcsolódó írások:
- Húsz gyanúsítottja van a pécsi egyetemi botránynak
- Ízelítő a Pécs2010 EKF program július-augusztusi fesztiválkínálatából
- Egyetemi trükkök a prémiumért Pécsett
- Pécsi egyetemi vesztegetés - Újabb két embert vettek őrizetbe
- Előzetes letartóztatásban a pécsi egyetemi vesztegetési ügy gyanúsítottjai
- Vesztegetés? Őrizetben a Pécsi Tudományegyetem több munkatársa
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


