Nyakig a botrányban

"Demszky Gábornak vennie kellene a kalapját"

A Fidesz szerint a kormány is súlyosan érintett a BKV-t övező botrányban; a Fidesz fővárosi frakcióvezető-helyettese azt mondta: az ügyek miatt Demszky Gábor főpolgármesternek vennie kellene a kalapját és távoznia kellene tisztségéből.

2010.02.11 14:25MTI

György István, aki egyúttal a BKV ügyeit vizsgáló fővárosi bizottság elnöke is, csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: az elmúlt időszak bebizonyította, hogy a nagy fővárosi cégek, különösen a BKV, MSZP-SZDSZ-es pártkifizető-helyként működtek.

A politikus üres szavaknak nevezte a főpolgármester korábbi kijelentését, hogy vállalja a politikai felelősséget. Véleménye szerint Demszky Gábornak vennie kellene a kalapját és távoznia kellene tisztségéből. György István kijelentette, hogy Demszky Gábor és volt helyettese, a szocialista Hagyó Miklós nevével fémjelzett városvezetés a 2006-os választásokat követően egy "nagyon erős demokráciadeficit-gyakorlásba kezdett", az egyfős közgyűlési koalíciós többség ellenére a bizottsági szinteken kétharmados többséget hoztak létre, így minden döntést meg tudtak hozni.

Köztudomásúnak nevezte, hogy egyes fővárosi cégeknél az igazgatóságok és a felügyelőbizottságok tagjait Hagyó Miklós-Mesterházy Ernő-paktum alapján jelölték. Kijelentette, hogy a BKV-nál minden az MSZP és az SZDSZ vezetőinek, illetve a városvezetés tudtával történtek.

A frakcióvezető-helyettes azt mondta, hogy a főváros élén álló koalíció vezetőinek felelőssége eddig is egyértelmű volt, de szerdán kiderült, hogy a kormány is súlyosan érintett az ügyben. Hozzátette, hogy szerdán maga Demszky Gábor hazudtolta meg azokat a kormányzati nyilatkozatokat, amelyek cáfolták a főpolgármester volt főtanácsadója, Mesterházy Ernő és a kormány között fennálló szerződéses viszonyt.

Emlékeztetett arra, hogy Demszky Gábor és az egykori kancelláriaminiszter, Szilvásy György szerződést kötött, amelyben a főváros és a kormányzat együttműködésének kereteit vázolják fel, és egy emlékeztető megnevezi Mesterházy Ernőt, mint aki ezt a koordinációért felelős.

György István feltette a kérdést, hogy a kormányzat vagy a főváros ötlete volt-e, hogy Mesterházy Ernő ilyen beosztást kapjon. Véleménye szerint nem véletlen, hogy most már az MSZP és az SZDSZ "egyre kétségbeesettebben próbálja egymásra kenni" a botrány egyes részleteit. Megkérdezte azt is, milyen konkrét feladatokat adott Szilvásy György Mesterházy Ernőnek, és hogy "hová kerültek a milliárdok a BKV-tól a tanácsadói és egyéb szerződések kedvezményezettjei, illetve Mesterházy Ernő tevékenysége nyomán".

Leszögezte, hogy a BKV "a közpénzek bűncselekmény gyanús ellopásának a legemblematikusabb példája", de más fővárosi cégek is érintettek. Kérdésre válaszolva György István csak egy másik céget, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-t említette meg.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.