"Ha nagyobb a belső kontroll"
Pokorni Zoltán: a pedagóguspolitika a következő évek kulcsa
A pedagóguspolitika a következő évek kulcsa - jelentette ki keddi győri sajtótájékoztatóján Pokorni Zoltán, a Fidesz alelnöke.
2010.02.02 19:38MTIA politikus szerint kevesebb leendő pedagógusnak kell a mainál színvonalasabb képzést adni, mivel a diploma megszerzése után sokan más pályán helyezkednek el.
A megürülő kapacitásokat pedig arra kell használni, hogy a korábban a pályára lépettek is új ismereteket szerezhessenek. Pedagógus-életpályamodellre és a központi költségvetés által garantált fizetésre, valamint az önkormányzatok tehervállaló-képessége miatti különbségek tompítására van szükség - sorolta. A politikus példaként említette, hogy míg 2002 szeptemberében 185 ezer forint volt egy elsős gyerek után a normatív támogatás, aminek reálértéken mára 300 ezerre kellett volna nőnie, addig most 132 ezer forint ez az összeg.
Pokorni Zoltán szerint sok olyan település van, ahol forrás híján az önkormányzat nem tud "beállni az állam helyére", ezért "ebben az országban egyszerre van jelen a skandináv és az észak-afrikai iskoláztatás". A Fidesz alelnöke megjegyezte: van remény arra, hogy a következő kormányciklus idején megszülessen egy hosszú távú stratégia, jövőkép. Mint mondta, pártja elképzelései és az államfő által felkért Bölcsek Tanácsa megállapításai között "hangsúlybeli különbségek vannak, de nincsenek ellentétek".
Az életpálya-modell kapcsán megemlítette: a szakma többsége számára is bebizonyosodott, hogy nem jó megoldás az "egyenlősdi", hozzátéve, "akkor érdemes nagyobb fizetést adni, ha nagyobb a belső kontroll". Az új rendszert úgy foglalta össze: "több fizetés, nagyobb ellenőrzöttség és több képzés".
Kapcsolódó írások:
- "Hazugságokról szól a dolog": Veres szerint nincs adathamisítási ügy
- Fidesz: Gyurcsány Hagyón keresztül intézte, mi történjen a BKV-nál
- Fidesz-KDNP: az MSZP-nek nyolc éve lett volna, hogy segítsen a családokon
- Alkotmánybíróságra megy Pokorni az oktatás sarcolása miatt
- Pokorni: szükség van számonkérésre, még ha az eredmény bizonytalan is
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


