A Fidesz nem kér Draskovicsból

Draskovics jelölésének visszavonását követeli a Fidesz

A Fidesz felszólítja Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, vonja vissza Draskovics Tibor jelölését az igazságügyi miniszteri posztra - mondta a Fidesz alelnöke vasárnap, Budapesten. Draskoviccsal a legsötétebb múlt tér vissza - állítják.

2008.02.17 18:03MTI

"A Fidesz határozottan felszólítja Gyurcsány Ferencet, hogy haladéktalanul vonja vissza Draskovics Tibor miniszteri jelölését" - fogalmazott Varga Mihály sajtótájékoztatón.

A politikus szerint Draskovics Tibor jelölésével visszatér a Medgyessy-Gyurcsány kormány "legrosszabb, legsötétebb időszaka, visszatér a múlt". Hozzátette: Draskovics Tibor miniszteri jelölése jelzi a miniszterelnök végleges meggyengülését, aki alkalmasságtól függetlenül nevez ki embereket különböző miniszteri posztokra.

Varga Mihály felsorolta, hogy Szilvásy György titkosszolgálatokat felügyelő miniszter milyen előélet után került ebbe a pozícióba, vagy Laborc Sándort, a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjét milyen tiltakozás és nemzetközi, főleg NATO országokban tapasztalható ellenszenv ellenére nevezték ki posztjára. A Fidesz alelnöke úgy vélte, Draskovics Tiborral ez a folyamat folytatódik, ami "elsősorban Gyurcsány Ferenc gyengeségének a jele".

Mint mondta, Draskovics Tibornak korábban azért kellett távoznia a pénzügyminiszteri székből, mert - amint a kormányfő is elmondta a Debreczeni József által jegyzett könyvben - "hazudott" a miniszterelnöknek. "Úgy tűnik, Magyarországon egy hazug ember lesz az igazságügyi miniszter, nem csak a Fidesz, nem csak a szélesebb nyilvánosság, hanem még Gyurcsány Ferenc szerint is" - fogalmazott a Fidesz alelnöke.

A Fidesz szerint Draskovics Tibor nevéhez több kétes ügy is kapcsolódik, így "ilyen előéletű ember nem kerülhet felelős kormányzati pozícióba, ilyen előéletű ember nem lehet egy kabinetnek Magyarországon 2008-ban tagja" - közölte Varga Mihály.

A politikus a kétes ügyek közé sorolta a Zwack-ügyet, a Q8-as benzinkutak jövedéki adó ügyét, ahol mintegy 100 millió forintos indokolatlan jövedéki adó visszatérítés történt. De e körbe tartozik az áfa-visszatérítési ügy is - mondta Varga Mihály -, amikor a magyar vállalkozók nem kapták vissza időben a nekik járó, törvényben garantált áfá-t.

A Fidesz alelnöke emlékeztetett arra is, hogy a Draskovics Tiborra nézve kellemetlen olajügyi iratok, amelyeket korábban közzétettek a rendőrség honlapján, eltűntek onnan.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.