A Hézag fedőnevű nyomozás

Eltűntek a Draskovics-iratok az ORFK honlapjáról

Eltűnt az ORFK honlapjáról az a dokumentum, amely Draskovocs Tibornak az olajügyekkel összefüggésbe hozható korábbi lépéseit mutatta be - írta csütörtöki számában a Magyar Hírlap.

2008.02.14 06:55Magyar Hírlap

Az újság közlése szerint a tavaly november 12-én bemutatott, addig titkos dokumentumokból az volt kiolvasható, hogy a Hézag fedőnevű nyomozás során kiderítették: Draskovics Tibor, a pénzügyi tárca akkori közigazgatási államtitkára szívügyének tekintette, hogy az olajügyekben érintett egyik cégnek ne kelljen sokmilliós bírságot fizetnie.

Az irat eltűnésére az ügyben nyomozó egyik, neve elhallgatását kérő rendőrtiszt hívta fel a lap figyelmét, aki úgy vélte, a "takarítás" összefügg azzal, hogy Draskovicsot hamarosan beiktatják a rendőrséget is felügyelő igazságügyi és rendészeti miniszteri tisztségbe.

Draskovics a dokumentumok nyilvánosságra hozatala után úgy nyilatkozott: kiderült, hogy 1996-ban egy jogértelmezési vita kerekedett, amiből valakik ügyet akartak kreálni, de a rendőrség alaposan kivizsgálta az ügyet, és megállapította, hoy nem történt bűncselekmény - jegyzi meg a lap.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.