Koronavírus
Országszerte 15 ezer maszkot osztott szét utasainak a MÁV és a Volán
A tanévkezdés miatt tovább növekszik a közösségi közlekedést igénybe vevő utasok száma, most még fontosabb a vírus terjedésének megakadályozása.
2020.09.01 11:23ma.huA MÁV azzal támogatta utasait, hogy a legnagyobb forgalmat bonyolító budapesti állomásokon, a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvaron összesen 10.000 maszkot osztott szét. A MÁV-val közös akcióban a Volánbusz is a maszkviselés fontosságára hívja fel a figyelmet, országszerte 20 autóbusz-állomáson 5000 maszkot osztottak ki.
A koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében a közösségi közlekedési eszközökön, így a vonatokon és buszokon is kötelező a száj- és az orr eltakarása. Mindkét közlekedési társaság arra kéri utasait, hogy tartsák be a közegészségügyi előírásokat, lázzal és meghűléses tünetekkel járó betegség esetén ne vegyék igénybe a közösségi közlekedési eszközöket, valamint a sorban állás és személyes érintkezések csökkentése érdekében jegy- és bérletvásárláskor részesítsék előnyben az elektronikus jegyvásárlási lehetőségeket, például a MÁV applikáció használatát.
A vasúttársaság a mai akcióban a három fejpályaudvaron összesen 10.000 maszkot osztott szét az utasok között. A maszkhasználati kötelezettségre az állomási és a fedélzeti hangos, valamint szöveges utastájékoztató eszközök, a vonatok ajtaján pedig figyelmeztető táblák hívják fel az utasok figyelmét. A vasúttársaság szúrópróbaszerű ellenőrzéseket hajt végre a vonatokon. A Készenléti Rendőrséggel, a polgárőrséggel és a vagyonőrökkel közösen augusztusban több mint 6100 vonaton tartottak ellenőrzést, és figyelmeztették a maszk nélkül utazókat.
Az érintett munkavállalói - járművezetők és jegyvizsgálók - számára a vasúttársaság folyamatosan biztosítja a szükséges védőfelszerelést - eddig több mint 1 millió maszkot, 1,5 millió kesztyűt és 60 ezer liter kézfertőtlenítőt osztottak ki a munkavállalóknak -, és kötelezi őket a maszkviselésre, hogy se magukat, se az utasokat ne tegyék ki fertőzésveszélynek.
A Volánbusz munkatársai a tanévkezdéssel egy időben, szeptember 1-jén országszerte 20 autóbusz-állomáson 5000 orvosi maszkot, valamint a fertőzéssel leginkább érintett Pest megyei és budapesti helyszíneken kézfertőtlenítőt is osztottak a busszal utazóknak.
A társaság utasait és munkavállalóit egyaránt védi: a veszélyhelyzet kihirdetése óta csaknem 130 ezer liter fertőtlenítőszert használt fel az autóbuszok és az állomások tisztán tartására, illetve több mint 322 ezer maszkot biztosított a kollégáknak.
A nagyobb autóbusz-állomásokon pedig a rendőrség is ellenőrzi az arc és orr előírásoknak megfelelő eltakarásának betartását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:21 Könyvet írt a nő, akit elraboltak, megerőszakoltak, kibeleztek és félig levágták a fejét
- 16:19 Engedélyezték egy agresszív farkas kilövését a kelet-hollandiai Gelderlandban
- 14:42 Szijjártó - Magyarország kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet
- 12:13 Felmérés: csaknem tíz százalékpontos George Simion előnye Nicusor Dannal szemben
- 9:50 Az ukrán elhárítás szerint magyar katonai hírszerzési kémhálózatra csaptak le
- 8:54 Észak-Korea nukleáris válaszcsapást szimulált - Kim Dzsongun személyesen felügyelte a gyakorlatot
- 6:53 Trump új adóemelést javasol a leggazdagabb amerikaiakra
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06