Dunai hajóbaleset
Tradicionális dél-koreai felvonulással búcsúztatták a Hableány-tragédia áldozatait
Tradicionális dél-koreai felvonulással és az erre az alkalomra írt koreai zeneművel, a Rekviemmel búcsúztatták a Hableány hajó balesetének áldozatait hétfőn Budapesten, az Olimpiai Parkban.
2019.10.07 17:48MTI
MTI/Balogh Zoltán
A Szo Dzse Cson Csongup dél-koreai tradicionális zenekar tagjai az Olimpiai Parktól vonultak a Margit hídra, ahonnan rózsákat szórtak a vízbe, így vettek végső búcsút dél-koreai hagyományok szerint a májusi tragédia koreai és magyar áldozataitól.
Csö Kju Szik, a Koreai Köztársaság nagykövete a búcsúztatáson emlékeztetett arra, hogy Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreai turistát sikerült kimenteni, és 27 áldozat holttestét találták meg a hatóságok. Hangsúlyozta: a fájdalmas esemény után a magyar kormány minden szükséges erőforrást rendelkezésre bocsátott az eltűntek felkutatásához. "Ez, valamint a magyar emberek őszinte részvéte és gyásza enyhítette az áldozatok családjainak és a koreai népnek a fájdalmát" - hangsúlyozta a nagykövet, aki reményét fejezte ki, hogy minél hamarabb sikerül megtalálni a még mindig hiányzó eltűnt személyt.
MTI/Balogh Zoltán
"Az én hitem szerint a halottakat nem gyászolni kell, hanem ünnepelni, mert az élet az örök" - hangoztatta búcsúztatójában Vásáry Tamás Kossuth-díjas zongoraművész és karmester, a nemzet művésze.
Rim Men Jong, Csongup város polgármestere azt mondta, hogy a hajókatasztrófa nagy megrázkódtatást és szomorúságot okozott a magyar és dél-koreai embereknek. "A magyar kormány és az itteni emberek együttműködése nagy vigaszt nyújtott népünknek a szerencsétlen baleset idején, amit ezúton szeretnék megköszönni önöknek" - hangsúlyozta a polgármester.
Nagyné Varga Melinda, a Fővárosi Önkormányzat főosztályvezetője kiemelte: a fájdalmat a szavak helyett a zene tudja leginkább kifejezni.
Mint mondta, a hétfői koncerten a tragédiát követően született Rekviem című kortárs mű csendült fel az áldozatok tiszteletére, amelyet Ri Kom Szop koreai zeneszerző komponált. "Így a zene hangjaival állíthatunk méltó emléket az áldozatoknak és a lelkeknek" - mondta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 11:17 Horror - elfogták a magyar Hannibal Lectert - felkavaró tartalom!
- 6:29 Mikroszkopikus élőlényeket alkalmazó toxicitási vizsgálati rendszert fejlesztenek az SZTE-n
- 20:20 Profession.hu: átlagosan ennyi órabérrel kalkulálhatnak a tanulók
- 18:19 A kisbenzinkutak pénteken egynapos bezárással tiltakoznak az elmaradt kormányzati támogatások miatt
- 16:18 Figyeljünk a kombájnokra, traktorokra, szállítójárművekre az utakon
- 14:17 Új kalkulátorral segíti a jegybank a nyugdíjpénztári tervezést
- 12:09 Kármán András: vezetőváltás az Államadósság Kezelő Központ élén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


