Jóri Andrást jelölik adatvédelmi biztosnak
Az államfő bemutatta ombudsmanjelöltjét a pártok képviselőinek
Sólyom László köztársasági elnök kedden a Sándor-palotában bemutatta Jóri András ügyvédet, adatvédelmi biztos-jelöltet a pártok képviselőinek.
2008.09.16 10:35MTIJóri András több mint tízéves szakmai gyakorlattal rendelkezik az adatvédelem terén - mondta az államfő, aki július 25-én nevezte meg jelöltjét. Az államfő hangsúlyozta: Jóri András pártatlansága vitán felül áll, semmiféle politikai elfogultsággal nem lehet vádolni. A parlamenti pártokat Lendvai Ildikó (MSZP), Navracsics Tibor (Fidesz), Hock Zoltán (MDF), Kóka János (SZDSZ), valamint Semjén Zsolt (KDNP) képviselte a Sándor-palotában.
A parlamenti pártok még nem döntöttek az államfő adatvédelmi ombudsman-jelöltjének támogatásáról; álláspontjukat a jelölt meghallgatása után alakítják ki. A frakciók képviselői kedden, a Sándor Palotában az államfő jelenlétében találkoztak a jelölttel, majd ezt követően azt közölték: döntésük előtt valamennyi frakció külön is meghallgatná Jóri András ügyvédet. Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője a képviselőcsoportok képviseletében úgy fogalmazott: mind az öt frakció azt a szándékát fejezte ki, hogy frakcióülésre is meghívja a jelöltet.
A frakcióülésen a meghallgatásokat követően alakítjuk ki álláspontunkat - tette hozzá. Közölte azt is, hogy az országgyűlés várhatóan szeptember 29-én szavazhat a jelöltről. A találkozón az MSZP-t Lendvai Ildikó, a Fideszt Navracsics Tibor, a KDNP-t Semjén Zsolt, az SZDSZ-t Kóka János frakcióvezető, míg az MDF-et Hock Zoltán elnökhelyettes képviselte. Az államfő még június 25-én nevezte meg ötödik jelöltjét, Jóri András ügyvédet. Sólyom László a Sándor Palotában megtartott találkozón a 37 éves jelölt szakmai munkásságára és pártatlanságára hívta fel a képviselők figyelmét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


