Országgyűlés
Az EU kérésére módosította a Ház a vasúti közlekedési törvényt
Az Országgyűlés hétfőn az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárásában megfogalmazott kérésekre válaszul kimondta, hogy a vasúti közlekedés igazgatása jogi, szervezeti és döntéshozatali szempontból is független a pályavasúti társaságoktól, vállalkozó vasúti társaságoktól, továbbá a beszerző egységektől és szervezetektől.
2014.11.03 18:21MTIA Ház 162 igen szavazattal, 5 tartózkodás mellett fogadta el - a fideszes Völner Pál kezdeményezésére - a vasúti közlekedésről szóló törvény módosítását.
A kormánypárti politikus javaslata indoklásában emlékeztetett, hogy az Európai Bizottság korábban a közösségi vasutak biztonságáról, valamint a vasúttársaságok engedélyezéséről szóló irányelv helytelen átültetése miatt indított eljárást Magyarországgal szemben.
Az unió egy olyan biztonsági hatóság létrehozatalát írja elő a tagállamoknak, amelynek szervezetileg, jogilag és döntéshozatali szempontból is függetlennek kell lennie a vasúttársaságoktól, az infrastruktúra működtetőitől és a beszerző egységektől.
Az Országgyűlés ennek az elvárásnak megfelelve változtatott most a szabályozáson, az indoklásban megjegyezve, hogy abban az esetben, ha létrejönne egy magyar vasúti holdingstruktúra, akkor a központi szolgáltató nem állhat szervezeti kapcsolatban a hatósággal, továbbá a vasútbiztonsági hatóság (Nemzeti Közlekedési Hatóság) nem végezheti a MÁV közbeszerzéseit.
Ugyancsak az unió elvárásainak hatására foglalták törvénybe, hogy a közlekedési hatóság biztonsági feladatai során bármikor kérheti a vasúti társaságok vagy más minősített testületek műszaki-technikai segítségnyújtását, továbbá a megfelelő irányelv szerint módosították a balesetek és váratlan események kivizsgálását szolgáló bejelentési kötelezettségek előírásait is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:00 Megszavazták a britek, hogy a gyógyíthatatlan betegségben szenvedők segítséggel vethessenek véget életüknek
- 22:03 Végvári Janka lett Magyarország Szépe
- 20:01 Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát
- 18:59 Az EU diplomáciai megoldást sürget az amerikai légicsapások után
- 16:56 Putyin: a piszkos bomba bevetése Kijev utolsó hibája lenne
- 14:00 Washington légicsapást mért Iránra - amit eddig tudni lehet
- 12:52 Irán nemzetközi jogsértéssel vádolja az Egyesült Államokat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06