Bajai választás
A helyi választási bizottság szerint semmi gond a bajai hangosbemondóval
"Tisztelt bajaiak! Vasárnap, október 13-án újra választás lesz. Na hagyja magát megfélemlíteni! Ne hagyja, hogy átverjék és üldözzék! Ne féljen Bajnai, Gyurcsány, Mesterházy embereitől! Ne higgyen a gyűlöletet keltő Teket Melindának és társainak! A Fidesz megvédi Önt!"
2013.10.08 11:43MTI
Fotó: MTI
A helyi választási bizottság elutasította azt a beadványt, amely annak megállapítását kérte, hogy a Fidesz a bajai időközi önkormányzati választással kapcsolatban megszegte a választási eljárási törvényt, mert "hamis állításokkal" próbálták befolyásolni hangosbemondón a választókat.
A kifogást "Összefogás Bajáért: MSZP, Együtt2014-PM, DK nevében" megjelöléssel egy magánszemély nyújtotta be szombaton - derül ki a város honlapján közzétett iratból. Az Összefogás Bajáért kedden jelezte az MTI-nek, hogy fellebbeznek a döntés ellen.
A hétfőn meghozott döntés indoklásból kiderül, hogy a kifogást az Index egyik múlt heti cikkéhez csatolt videofelvétel alapján nyújtották be. A benyújtó a felvétel alapján arra hivatkozik, hogy a városban egy a Fidesz jelöltjének arcképével és a párt logójával díszített autóról hangosbemondón hamis állítások hangzottak el. A helyi választási bizottság idézi az elhangozott szöveget: "Tisztelt bajaiak! Vasárnap, október 13-án újra választás lesz. Na hagyja magát megfélemlíteni! Ne hagyja, hogy átverjék és üldözzék! Ne féljen Bajnai, Gyurcsány, Mesterházy embereitől! Ne higgyen a gyűlöletet keltő Teket Melindának és társainak! A Fidesz megvédi Önt! Az Ön szavazatára is szükség van! Jöjjön el és szavazzon 2013. október 13-án vasárnap Kovács Csabára, a Fidesz jelöltjére!"
A kifogást jegyző magánszemély - akinek nevét kitakarták a dokumentumban - azzal érvelt, hogy ha hamis állításokkal próbálják befolyásolni a választókat, akkor azzal többek között a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás, valamint az esélyegyenlőség alapelvét is sértik.
A helyi választási bizottság viszont nem találta alaposnak a kifogást. Azt írják, hogy a cikkben látható felvétel készítésének, tehát a cselekmény elkövetésének időpontját nem lehet megállapítani a beadványból. A döntés indoklása arra is kitér, hogy a kifogásban sérelmezett magatartás nem kapcsolódik a választási eljárási törvényben meghatározott, a választás tisztaságának megóvására, a választási csalás megakadályozására vonatkozó alapelvhez, illetve annak megsértéséhez.
Hangsúlyozzák, hogy a kampányidőszakban a szavazásra buzdító politikai hirdetések nem esnek törvényi tilalom alá.
Ugyanakkor azt is megállapítják, hogy a felvételen elhangzottak alkalmasak lehetnek a jelöltek és jelölő szervezetek esélyegyenlőségéről, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlásról szóló választási alapelvek megsértésére, de hozzáteszik, hogy ezt a kifogást tevőnek kell bizonyítania.
Arra is kitérnek, hogy az elhangzott negatív tartalmú állítások önmagukban még nem alapozzák meg a választási eljárási törvényben leírt alapelvek megsértését.
Baján szeptember 22-én tartottak időközi önkormányzati választást. A Fidesz jelöltjére, Kovács Csabára 467-en, Teket Melindára, az MSZP, az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Demokratikus Koalíció közös jelöltjére pedig 406-an szavaztak. A Jobbik jelöltje, Markó György a szavazatok 8 százalékával harmadik lett, míg a negyedik induló, az LMP jelöltje, Ikotity István 4 százalékot ért el. A Kecskeméti Törvényszék múlt szombaton úgy döntött, hogy meg kell ismételni a szavazást a 32-es szavazókörben, mert kampánycsendsértés történt, a választói akaratot befolyásolta az, hogy szervezetten szállították az embereket a szavazásra. A megismételt szavazás vasárnap lesz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


