Már a harmadik legnagyobb Kalifornia történetében
Hatalmassá duzzadt az amerikai erdőtűz!
Tovább terjedt a tűz az utóbbi napokban a kaliforniai Yosemite Nemzeti Park körül, és most már a harmadik legnagyobb a szövetségi állam történetében.
2013.09.07 08:05MTI
Mindazonáltal a tűzoltók - akik korábban mintegy ötezren, jelenleg 3600-an vannak a helyszínen - a 100 ezer hektárnyi terület 80 százalékán megfékezték a lángokat a változó széliránynak és az egyre párásabb levegőnek köszönhetően, valamint újra megnyitották azt a főközlekedési utat, amely San Franciscóból vezet a park központi részébe. A leégett terület egy része az évente több millió ember által látogatott parkon belülre esik. Az oltásra eddig 15 millió liter vizet és más oltóanyagot használtak fel.
A katasztrófát a hatóságok szerint egy vadász okozta azzal, hogy tüzet rakott, és nem tudta eloltani.
Az államban a legnagyobb tűz San Diego mellett volt 2003-ban: akkor 110 ezer hektárnyi terület és 2820 épület éget le, 14 ember pedig meghalt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


