BCE, ELTE
A Corvinusnak nincs köze a "corvinusos" nyelvvizsgabotrányhoz?
Az ügyben tizennyolc ember ellen emelt vádat a Budapesti Nyomozó Ügyészség bűnszervezetben, kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt.
2013.09.06 08:56MTI
Fotó: MTI
A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) közlése szerint a média által "corvinusos nyelvvizsgabotrányként" elnevezett nyomozási és vádemelési ügyhöz semmiféle szervezeti kapcsolódása nincs, a hírekben közölt összefüggések ezért torzítóak és hitelrontóak.
Az egyetem az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt hangsúlyozta, hogy az érintett esetek és vizsgáztatók az ELTE Idegennyelvi Továbbképző Központ Kft.-vel mint szervezővel és megbízóval állnak kapcsolatban, a Budapesti Corvinus Egyetem csak a helyszínt biztosította.
Felidézték, hogy a tavaly október 11-én kiadott közleményükben is tudatták, hogy a BCE által szervezett idegen nyelvi képzések és nyelvvizsgák minden szempontból megfelelnek a jogszabályi előírásoknak, és illeszkednek az egyetem színvonalas és elismert oktató-kutató tevékenységéhez.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a vádirat szerint 2010-től a Budapesti Corvinus Egyetem élelmiszer-tudományi kara nyelvi központjának négy tanára egy másik közreműködővel vizsgázónként 300 ezer forintért elintézte, hogy olyanok is kapjanak nyelvvizsga-bizonyítványt, akik a vizsgakövetelményeknek nem feleltek meg.
Az ügyben tizennyolc ember ellen emelt vádat a Budapesti Nyomozó Ügyészség bűnszervezetben, kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmény miatt.
A közlemény szerint az érintetteket bűnszervezetben, kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolják, amelynek a törvény szerinti büntetési tétele egy évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés.
Kapcsolódó írások:
- Corvinus: töretlen az egyetem népszerűsége
- Kevesebb ösztöndíjat, és azt is késve kapják a Corvinus hallgatói
- Az elbocsátások ellen tiltakoztak a Corvinusnál
- Együttműködési megállapodást írt alá a Corvinus egyetem és a NISZ
- Corvinus: nincs döntés tömeges elbocsátásokról
- Jeszenszky szerint a Corvinus egyetem nyilatkozata nem fedi az oktatók véleményét
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


