Kevesebb a bizonytalan
Tárki: egy kicsit javított a Fidesz - de nőtt az MSZP népszerűsége is
A Tárki adatai szerint júniusban kismértékben nőtt a Fidesz-KDNP és az MSZP szavazói bázisa, ezzel együtt csökkent a bizonytalanok és a pártválasztásukat eltitkolók aránya.
2013.06.26 17:17MTI
A közvélemény-kutató a június 12. és 21. között ezer ember megkérdezésével végzett felmérésnek eredményéről szerdán tájékoztatta az MTI-t.
A teljes népességben a kormánypárt tábora továbbra is kétszer akkora (26 százalék), mint a 13 százalékon álló szocialistáké. A Fidesz-KDNP 3, az MSZP 2 százalékot erősödött májusi eredményéhez képest.
A többi párt támogatottsága az elmúlt egy hónapban lényegében nem változott - a Jobbik változatlanul 7 százalékon áll -, míg a bizonytalanok és a pártválasztásukat eltitkolók aránya 51 százalékról 46 százalékra csökkent.
A Tárki adatai szerint az Együtt-PM támogatottsága 4, a Demokratikus Koalícióé pedig 1 százalék a teljes népességben. Vagyis a Fidesz-KDNP előnye 8 százalék a baloldali ellenzéki pártokkal szemben. Az LMP tábora 3 százalékos a teljes népességben.
A pártot választók között a Fidesz-KDNP népszerűsége 48 százalék, a szocialistáké 24. A Jobbik 13, az Együtt-PM 7, az LMP 5, a DK 2 százalékon áll.
Kapcsolódó írások:
- A Tárki szerint folyamatosan csökken a Jobbik támogatottsága
- Csak minden második kismama tud visszatérni korábbi munkahelyére
- Tárki: kissé derűlátóbb lett a lakosság
- Csökkent a bizonytalanok aránya - ezen szinte mindegyik párt nyert
- A magyarok 13 százaléka jár színházba
- Bocsánatot kért az MSZP
- Tárki: változatlan a kormánypártok támogatottsága
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


