Visszalépés?
A Jobbik azonnal visszavonatná az új földtörvényt
Az új javaslat az eddigi 300 hektárról 1200 hektárra emeli az egy magánszemély által maximálisan hasznosítható földterület nagyságát, ugyanezt pedig társaságok esetében 1200-ról 1800 hektárra növeli.
2013.05.22 14:58MTI
A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy azonnal vonja vissza az új földtörvényjavaslatot, amely szerintük még a múlt ősszel benyújtott eredeti javaslathoz képest is visszalépést jelent. Erről Magyar Zoltán beszélt szerdai sajtótájékoztatóján.
A jobbikos politikus emlékeztetett: a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvényjavaslat általános vitáját még tavaly ősszel folytatta le az Országgyűlés, majd a kormánypártok "hét hónapig pihentették" az előterjesztést, amelynek új változatát szerdán kezdte tárgyalni a mezőgazdasági bizottság.
Magyar Zoltán szerint az új szöveg csak súlyosbította az előző javaslatban is meglévő problémákat. Példaként említette, hogy az új javaslat az eddigi 300 hektárról 1200 hektárra emeli az egy magánszemély által maximálisan hasznosítható földterület nagyságát, ugyanezt pedig társaságok esetében 1200-ról 1800 hektárra növeli. Szintén kritizálta Magyar Zoltán, hogy a javaslat megszünteti a foglalkoztatáshoz kötést, ami pedig nagy segítséget jelentett volna a vidéki foglalkoztatásban; nem szabályozza a Nemzeti Földalap (NFA) által kezelt területek ügyét; lényegtelen szervezetté "zülleszti" a helyi földvédelmi bizottságokat; illetve ugyanolyan jogokat ad 30 európai ország 500 millió lakosának a magyarországi földszerzésre, mint a magyar állampolgároknak.
A Jobbik szerint ennek a javaslatnak az elfogadása esetén Magyarország elindulna a dél-amerikai úton, ahol a tőkés társaságok felvásárolják az országokat szociális és társadalmi szempontok figyelmen kívül hagyásával. Magyar Zoltán szerint felháborító, hogy a kormány "nem csak asszisztál, hanem támogatja" a tőkés társaságok térnyerését Magyarországon.
Kapcsolódó írások:
- Fazekas: szigorúbb feltételekkel szerezhető meg a föld
- Feldman Zsolt: tavasszal elfogadhatják a földtörvényt
- Civilekkel egyeztettek a földtörvényről
- Földtörvény: a szaktárca egyeztetésre hívja a civileket
- Módosul a földtörvény februártól
- Ángyán József: sok ponton módosítani kell a földtörvényt
- Kétharmados többség kell a földtörvény elfogadásához
- Sarkalatos lehet a földtörvény
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
- 10:56 Harry herceg: szeretnék kibékülni a családommal
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06