Biztosítók
A hétvégi hóvihar után megszaporodtak a kárbejelentések
Megszaporodtak a kárbejelentések a biztosítóknál a hétvégi hóvihar után, a tömeges autóbalesetek és a viharkárok mellett gondot okoztak az áramkimaradások is.
2013.03.19 11:05MTIA rendkívüli időjárás miatt nagyon sok településen napokig nem volt áramellátás, ami miatt leolvadtak a fagyasztók és a benne tárolt élelmiszerek megromlottak. Ezeket a károkat a biztosítók jellemzően abban az esetben térítik meg, ha a lakásbiztosítási szerződés tartalmazza az erre vonatkozó kiegészítést. Az ilyenkor szokásos elektromos szolgáltatói igazolás bemutatásától viszont a mostani rendkívüli helyzetre való tekintettel eltekintenek a biztosítók.
Az AEGON Magyarország Zrt.-hez hétfő délutánig közel 1300 kárbejelentés érkezett a hétvégi rendkívüli időjárással összefüggésben, a kárszakértők országszerte megkezdték a munkát - tájékoztatta a társaság kedden az MTI-t.
A vagyonbiztosítási bejelentések mintegy négyötöde viharkár, de sok bejelentés érkezett a megromlott élelmiszerek miatt is. A közúti balesetekkel összefüggésben hozzávetőlegesen ötven esetben fordultak az ügyfelek a biztosítóhoz, a legtöbb bejelentés a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra érkezett.
A társasághoz az ország minden pontjáról érkeztek bejelentések, a legtöbb Vas, Zala, Veszprém, Győr-Moson-Sopron, Pest, illetve Jász-Nagykun-Szolnok megyéből.
Az Allianzhoz vasárnap estig közel 500, időjárással összefüggő kárbejelentés érkezett, de társaság arra számít, hogy a bejelentések száma a több ezret is elérheti. A károk döntő többsége viharkár és beázás, de fagyasztott élelmiszerszerek megromlása miatt is kapott bejelentéseket a társaság. Az ingatlanokban keletkezett kár mértéke meghaladhatja a 100 millió forintot.
Területileg a legtöbb kár Vas, Somogy, Győr-Sopron, Veszprém, Baranya, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből érkezett az Allianzhoz.
Az Allianz arra is felhívja a lakóingatlan tulajdonosokat, hogy az olvadás megindulása előtt vizsgálják meg a padlástereket, mert az ott összegyűlt porhó eltávolításával és a tetőfedés ellenőrzésével jelentős beázási károkat előzhetnek meg. A Generalihoz is folyamatosan érkeznek a hóviharral kapcsolatos vagyon és gépjármű kárbejelentések. A társaság megtéríti a viharos erejű szél által a tetőhéjazat alá befújt csapadék - hó, porhó, eső - által okozott beázási károkat. A kárszakértők megvizsgálják a tető állapotát és a vihar közrehatását, ezt akkor is figyelembe veszik a kártérítés meghatározásánál, ha a tetőn nincs látható nyoma a viharnak - írják az MTI-hez eljuttatott közleményükben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


