Többet vállalnak az önkormányzatok
Amennyit nyernek, annyit bukhatnak az önkormányzatok
Több milliót nyerhetnek, de ugyanennyit veszíthetnek az önkormányzatok, ha az uniós pályázathoz vállalt esélyegyenlőségi tervet nem valósítják meg.
2008.06.05 08:25NépszavaA többmilliós pályázati pénzek reményében többet vállalnak az önkormányzatok, mint amennyit teljesíteni képesek - mondta a lapnak Zongor Gábor. A Települési Önkormányzatok Szövetségnek főtitkára ezt annak kapcsán jelentette ki, hogy az önkormányzatoknak egyebek mellett települési, közoktatási esélyegyenlőségi programot kell készíteni az uniós pályázatok elnyeréséhez, de ha az abban vállaltak nem teljesülnek, a pénzt később vissza kell fizetni.
Komka Norbert, a Fővárosi Esélyegyenlőségi Módszertani Iroda módszertani vezetője szerint ugyanakkor előrelépés, hogy a jelentős forrásigényű pályázatoknál már elvárt követelmény az esélyegyenlőségi program, ami a helyi közügyekre, az önkormányzat által ellátott feladatokra, a fejlesztési tervekre és az antiszegregáció megoldására terjedhet ki.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


