"Négyezer miskolci cigány vándorolt ki Kanadába"
Jobbik: tömegesen térhetnek vissza a romák Kanadából Miskolcra
A Jobbik tart attól, hogy hamarosan több ezer Miskolcról Kanadába kivándorolt roma visszatér korábbi lakhelyére, éppen ezért arra szólítja fel a borsodi megyeszékhely vezetését, ne biztosítson se önkormányzati ingatlant, se lakcímkártyát számukra.
2012.09.07 15:40MTIJakab Péter, a Jobbik Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és miskolci szervezetének alelnöke úgy fogalmazott: az elmúlt években mintegy négyezer miskolci cigány vándorolt ki Kanadába, ahonnan azonban az ottani jogszabályváltozások miatt hamarosan visszatérnek. Vajon felkészült-e Miskolc a fogadásukra? - tette fel a kérdést Jakab Péter, aki szerint minden lehetséges eszközzel meg kell akadályozni a "visszamenekülők" újbóli letelepedését a városban.
A Jobbik azt is szorgalmazza, hogy a miskolci önkormányzat a visszatérőket zárja ki a segélyezési rendszerből, erre lehetőséget biztosít, ha nem ad számukra lakcímkártyát.
Jakab Péter emlékeztetett Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter egy korábbi nyilatkozatára, amelyben kifejtette: a kormány kész segítséget nyújtani a "magukra hagyott és becsapott kanadai romáknak". Azt is mondta: szerinte nem a romákat csapták be, hanem ők csapták be a nemzetközi közvéleményt, amikor "fasiszta, neonáci országnak mutatták be Magyarországot, csak azért, hogy megfejhessék most épp Kanada szociális ellátórendszerét".
Az MTI washingtoni tudósítója szeptember 2-án adott hírt arról, hogy kétszázhuszonkétmillió dollárjába (csaknem 51 milliárd forintjába) kerülhettek tavaly Kanadának a "színlelt" magyar menekültek. A legtöbb menedékkérő roma Miskolcról érkezett. A kanadai határőrizet úgy tudja, hogy ebben a városban összpontosul "az a nagyléptékű és szervezett erőfeszítés, amely Kanadába küldi az embereket menekültstátust kérni"
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


