Vállalják, hogy tárgyalóasztalhoz ülnek
A kormányzat kész tárgyalni a BKV-ról a fővárossal
A kormányzat akár már a hétvégén hajlandó egyeztetni a BKV helyzetének rendezéséről a főváros vezetőivel, azaz pozitívan áll Demszky Gábor főpolgármester tárgyalási javaslatához - közölte Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium sajtófőnöke csütörtökön.
2008.04.17 15:11MTIA sajtófőnök elmondta: arra kérik a főpolgármestert, hogy juttassa el azokat a főbb témákat, amelyekben tárgyalni akar, és az illetékes tárcák államtitkárai - egy nap felkészülési idő után - vállalják, hogy tárgyalóasztalhoz ülnek. A kormányzatot a Pénzügyminisztérium, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium államtitkárai képviselik majd a tárgyaláson - tette hozzá a sajtófőnök.
Pichler Ferenc szerint már a hétvégén elkezdődhetnek a BKV gazdasági helyzetéről szóló tárgyalások. Még csütörtökön megküldi konkrét javaslatait a fővárosi önkormányzat a pénzügyminiszternek arról, hogy szerinte milyen módon tudna az állam nagyobb részt vállalni a BKV finanszírozásából - jelentette be Demszky Gábor csütörtökön újságírók előtt. Hozzátette, hogy a kormány képviselőivel a pénteki BKV-sztrájk után, már szombaton tárgyalnak a cég helyzetének rendezési lehetőségeiről.
A főpolgármester megerősítette, hogy lényegében a korábbi 18 milliárd forintos javaslatukat nyújtják be ismét. A városvezető hangsúlyozta, hogy jelenleg az állami költségvetés nem hozza olyan helyzetbe a fővárost, hogy egyedül fenn tudja tartani a BKV-t; míg 1990-ben a szja-bevétel teljes mértékben az önkormányzatnál maradt, mára ez egy százalék alá süllyedt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06