Még nem heverte ki a gazdasági válságot
Továbbra is veszteséges a Chrysler
A tavalyi negyedik negyedévet is veszteséggel zárta a Chrysler, a nagy amerikai járműgyártók közül az egyetlen, amely még nem heverte ki a gazdasági válságot.
2011.01.31 15:36MTIA veszteség ugyanakkor lényegesen csökkent az egy évvel korábbihoz képet, az idei év egészére pedig már 200-500 millió dollár profitot vár a társaság. A december végén zárult három hónapban a Chrysler vesztesége 199 millió dollár volt. Ez lényegesen kisebb az egy évvel korábbi 2,7 milliárd dollárnál.
A tavalyi első három negyedévben folyamatosan csökkent a cég vesztesége, de az utolsó három hónapban a deficit több mint duplája volt a harmadik negyedévi 84 millió dollárnak. A tavalyi utolsó három hónapban a cég bevétele 2 százalékkal, 10,8 milliárd dollárra csökkent az előző negyedévhez képes.
A Chrysler üzemi eredménye 198 millió dollár lett a a tavalyi negyedik negyedévben, 41 millió dollárral kisebb a harmadik negyedévinél. Az eladások 7 százalékkal csökkentek. A múlt évet 652 millió dollár veszteséggel zárta a járműgyártó a 2009. évi 8 milliárd dollár ráfizetés után.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


