Pert vesztett a Centrum
Nyilvános, hogy mire fordítják a parkolási díjakat
Közérdekű adatnak minősülnek a Centrum Parkoló Rendszer Kft. parkolási díjakból származó bevételei és kiadásai - mondta ki csütörtökön, nem jogerős ítéletében a Pesti Központi Kerületi Bíróság.
2008.09.18 20:34MTIA kft.-nek a bírósági döntés szerint 15 napon belül ki kell adnia a Látkép Egyesületnek azt, hogy 2007-ben és 2008-ban a bevételekből mennyit fordított személyi kiadásokra és mennyi jutott a fővárosi önkormányzatoknak. A bíróság kötelezte a céget arra is, hogy adja ki a 2008-at megelőző öt év egymillió forint feletti kifizetéseinek adatait, mindezzel részben helyt adott az egyesület keresetének. Fónyiné Kazareczki Andrea bíró az indoklásban elmondta: a kft., amely közfeladatot lát el, közérdekű adatok kiadását tagadta meg.
Egy gazdasági szervezet, ha egy önkormányzattal vagy másik, önkormányzati feladatot ellátó szervezettel szerződik, számítania kell arra, hogy a feladattal kapcsolatos adatokról a nyilvánosság előtt számot kell adnia - tette hozzá. A Centrum Parkoló Rendszer Kft. képviselője ezúttal sem jelent meg a tárgyaláson. Baltay Levente, az egyesület jogi képviselője az MTI-nek elmondta: a szervezet másodszor fordult bírósághoz, miután nem kapta meg a kért adatokat a parkolási cégtől.
Emlékeztetett: egy korábbi pert - ugyancsak nem jogerősen - az egyesület már megnyert a kft.-vel szemben. Az ebben született ítélet arra kötelezi a társaságot, hogy a 2000 és 2006 közötti időszak bevételi és kiadási adatait közölje az egyesülettel. Az ügyvéd szerint várható ítélet született. Elmondta: bár számít arra, hogy az alperes kft. fellebbezést nyújt be, bízik abban, hogy a budapesti polgárok rövidesen megtudhatják, mire fordítják a parkolóautomatákba bedobott forintokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:36 Orosz hírszerzés: ukrán-brit provokáció készül a Balti-tengeren
- 18:13 A legsúlyosabb büntetéssel sújthatják a minnesotai gyilkosságok elkövetőjét
- 16:10 Elfogyhatnak Izrael légvédelmi rakétái
- 14:43 NAÜ - Nincs bizonyíték arra, hogy Irán atombombán dolgozna
- 12:33 Tömegsír egy apácák által működtetett anyaotthonnál - közel 800 gyermek holttestét rejtheti egy szennyvíztározó
- 10:04 Újraélesztettek egy két hónapos csecsemőt Fejér vármegyében
- 8:41 Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra - videó
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06