Csempészbanda bukott le
Hazánkban gyártott autókat csempésztek Irakba
Száznál is több Magyarországon gyártott autót vitt ki Irakba 2005 és 2009 között hamis papírokkal autócsempészek egy csoportja. A Fővárosi Főügyészség ötven ember ellen emelt vádat.
2013.09.02 19:19MTI
http://www.freedigitalphotos.net
A Kossuth Rádió hétfő esti Krónikájában elhangzott: az autócsempészek a két magyarországi gyártású márkára - Suzukira és Opelre - szakosodtak. Olyan banki hitelre vett vagy lízingelt autókat kerestek, amelyeknek a tulajdonosai nem akarták vagy nem tudták fizetni a részleteket. Az autókat néhány százezer forintért megvették, a tulajdonosaik pedig bejelentették, hogy ellopták a kocsit.
A Krónika információi szerint az autókat a szerbiai Palics mellett, egy tanyán tárolták. Onnan Bulgárián és Törökországon keresztül Irakba vitték őket, ott milliós haszonnal adták tovább a járműveket. A török határőröknek lett gyanús, hogy ugyanazok az emberek rendszeresen autóval érkeznek, és mindig repülővel távoznak az országból, ezért értesítették a magyar hatóságokat.
Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a Krónikában azt mondta: az ügyben ötven ember ellen emeltek vádat orgazdaság, csalás, közokirat-hamisítás bűntette, valamint hitelsértés vétsége miatt. A vád szerint az elkövetési érték több száz millió forint.
A Krónika úgy tudja, azokat is felelősségre vonják majd, akik nem tudták fizetni a részleteket, és inkább eladták az autóikat a csempészeknek. Ellenük hatóság félrevezetése miatt indult eljárás - hangzott el a Kossuth Rádióban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


