"Budapest szíve"

Ferenciek tere: megkezdődött a főutca-beruházás második üteme

Hivatalosan is megkezdődött a budapesti Ferenciek tere és Március 15. tér felújítása a Budapest szíve program keretében pénteken.

2012.12.14 14:52MTI

Puskás András (Fidesz-KDNP) V. kerületi alpolgármester a nyitórendezvényen arról beszélt: amikor 2007-ben a belváros megújításán gondolkodtak, olyan közlekedésfejlesztéseket terveztek, amelyek a belső kisutcákból kivonják a környéket bénító átmenő forgalmat. Hozzátette, hogy ezt a beruházás első ütemével - amely 2009-ben készült el - részben sikerült elérni. 

Az alpolgármester ismertette, hogy a második ütem újraegyesíti a belvárost, több, akadálymentes gyalogoskapcsolatot hoznak létre, élhető terek és új zöldfelületek jönnek létre. Szólt arról is, hogy a Március 15. tér átalakítása után két sávban lehet majd az Erzsébet hídra kanyarodni, a forgalom pedig oda áramlik, ahol "mindig is helye volt": a belváros szélére. Puskás András reményének adott hangot, hogy a beruházást vitató autósok kételyeit el tudják oszlatni. 

Egyúttal hangsúlyozta: a Kossuth Lajos utca áteresztőképessége nem csökken, olyan lesz, mint jelenleg. Szeneczey Balázs városfejlesztési főpolgármester-helyettes megjegyezte: a beruházás után emberibb, modernebb, meghittebb lesz a belváros, amelyet visszakapnak az ott élők, a látogatók, gyalogosan és kerékpárral közlekedők. 

Úgy véli, a beruházás méltó példája annak, hogy a főváros miként működik együtt a fejlesztésekben a kerületekkel. Kitért arra is, hogy sok új fejlesztési programot készítenek elő, a városvezetés felhagyott az elődei által kedvelt ad hoc jellegű, intuitív várostervezési modellel, és rendszerszintű stratégiában, hosszú távú tervekben gondolkodik. 

A rendezvényen a résztvevők egyebek mellett napilapokat, aprópénzt és az aluljáró egyik csempéjét helyezték el egy időkapszulában. A Budapest új főutcája elnevezésű beruházás második üteme több mint négymilliárd forintba kerül, várhatóan 2014 márciusában adják át.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.