Adóügyek
Csalók küldenek a NAV nevében hamis értesítéseket
A sima e-mail-küldés nem hivatalos ügyintézési forma a NAV-nál.
2025.04.08 16:41MTICsalók küldenek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevében hamis értesítéseket - közölte a hivatal.
Mint írták, a hamis értesítéseknél legtöbbször már a feladó e-mail-címe vagy a feltüntetett honlap sem egyezik a nav.gov.hu-val; máskor a feladó e-mail címe nem egyezik a hivatalos e-maillel, ám a felhasználónévhez egy hivatalosnak látszó NAV-os címet adnak meg, a @ jelet ilyenkor jellemzően a © jellel helyettesítik, amelyeket könnyű összetéveszteni.
Hangsúlyozták, hogy a NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta, így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.
A NAV értesítési gyakorlata is eltér a megtévesztő módszertől: a hivatal ugyanis tárhelyre érkező üzenetekkel elektronikusan, illetve postán keresztül kommunikál ügyfeleivel, a sima e-mail-küldés nem hivatalos ügyintézési forma a NAV-nál.
A gépjárműadó-fizetés és az szja-bevallás idején a NAV a honlapján kiemelt helyen teszi közzé a témával kapcsolatos legfontosabb információkat, a NAV nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek megtekinthetők a https://nav.gov.hu/vigyazat-csalok linken - áll a közleményben.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:17 Rómában új díszkivilágítást kapott Traianus császár piaca
- 20:14 Antal Csaba díszlettervező a francia Művészetek és Irodalom Érdemrend lovagi fokozatát vehette át
- 18:14 A Frontex új kiképzőközpontot létesít Varsóban
- 16:12 Válik Marion Cotillard és Guillaume Canet
- 14:12 RMDSZ: ez Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester felfüggesztésének célja
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06