Kalandor koala
Elcsapta a koalát az autó, potyautasként vitette magát kórházba
Csaknem 90 kilométeres autóutat élt túl egy autó aljába kapaszkodva egy elütött koala Ausztráliában, az állatnak csak az egyik karma tört le.
2014.07.28 17:57MTI
Timberwolf, a kalandor (Fotó: YouTube/Brisbane)
Az Ausztrália egyik emblémájának számító állat valószínűleg a queenslandi Maryborough közelében "került fel" a személyautóra, amelynek utasai csak a legközelebbi pihenőhelyen megállva vették észre, hogy egy potyautasuk is van.
Az erszényest gondozásba vevő Australia Zoo koalakórház orvosa mázlistának nevezte az állatot, amiért túlélt, méghozzá kiváló egészségben egy ilyen nagy kalandot.
Az autópályán, amelyen a 88 kilométert a koala a kocsiba kapaszkodva megtette, akár 110 kilométeres sebességgel is száguldhatnak a járművek.
"Elképesztő, hogy túlélt egy ilyen utazást és csak ilyen apró sérüléssel" - mondta Claude Lacasse állatorvos az AFP-nek.
Letört körme miatt fájdalomcsillapítót adtak az állatnak a kórházban, amelyet Steve Irwin, a Krokodilvadászként ismert ausztrál természettudós, állatvédő és televíziós személyiség hívott életre.
Az állatkórház illetékesei megpróbálják pontosan azonosítani a Timberwolfnak elnevezett állat elgázolásának helyét, hogy ott visszaengedjék a vadonba.
Az intézményben havonta mintegy 70 koalát részesítenek kezelésben, az állatok több mint fele közúti balesetben vagy háziállatok támadásiban sérül meg.
Ausztráliában becslések szerint már csak 43 ezer példány fordul elő a sebezhető természetvédelmi státusú erszényesfajból. Tudósok úgy gondolják, az első brit telepesek 1788-as megérkezés előtt több mint 10 millió koala élt Ausztráliában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


