Balkán
Orvosok verik át a bolgár tengerpartokon nyaralókat
Szállodavezetők és orvosok csapják be a bolgár tengerpartokon nyaralókat: tetemes összegeket kérnek el egy-egy orvosi vizsgálatért.
2014.06.26 06:30MTI
Forrás: Wikipedia
A Monitor című bolgár napilap szerdai számában hívta fel a figyelmet az átverésekre. Információi szerint egy-egy orvosi látogatás akár 600 euróba (184 ezer forintba) is kerülhet a kevésbé körültekintő nyaralóknak.
Sok orvos a Fekete-tengerhez teszi át székhelyét nyárra, hogy ott praktizáljon. Kevesen jelentkeznek azonban be, hogy megspórolják az adót és egyéb költségeket. Hogy ne keltsenek feltűnést, elsősorban házhoz mennek, amiért magas díjat számolnak fel.
A Monitor szerint az orvosok összedolgoznak a szállodásokkal, a szállások személyzetével és a taxisofőrökkel. Ők az orvosi ellátásra szoruló turistákat nem a kórházba irányítják, hanem - természetesen bizonyos jutalék fejében - magánorvosokat szerveznek nekik.
A lap szakértője szerint orvosi ellátásért tanácsos mindig hivatalos helyre menni és bemutatni a betegbiztosítást igazoló iratokat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:00 Francia kisgép sértette meg a magyar légteret - a Gripeneket is riasztották
- 12:46 Megválasztotta Unger Annát a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnökének az Országgyűlés
- 8:58 Ügyvédkör: A pártpolitikai szempontok nem írhatják felül a szakmai alkalmasságot a vagyonvisszaszerzési hivatal esetében
- 6:28 Leszakadt gleccser, elszabadult pokol - így alakult ki a nepáli katasztrófa
- 22:12 Villamos elé futott egy 6 éves kisfiú Budapesten, újra kellett éleszteni
- 20:08 36 percen át beszéltek vele a Margit hídon - végül sikerült megmenteni a fiatalt
- 18:07 Ilyet még a Városgondnokság sem látott: belülről gyulladt ki egy fa Székesfehérváron
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


