Ejnye
Túl sok álláskereső: nem bírta az IKEA rendszere
Annyi álláskereső próbálta leadni jelentkezését, hogy összeomlott az IKEA számítógépes rendszere egyik spanyolországi üzleténél. A 400 meghirdetett álláshelyre 20 ezer jelentkezés érkezett kevesebb, mint három nap alatt.
2013.12.04 17:27MTI
Az IKEA szóvivője, Rodrigo Sanchez elmondta, hogy egy Valencia mellett jövőre nyitó új üzletükbe kerestek embereket. Sanzchez szerint eddig a legtöbb álláskeresőjük egy új spanyol üzletnél az ország déli részében, Jerezben volt. Ott 50 ezren jelentkeztek, de nem három nap, hanem egy hónap alatt.
Spanyolországban megközelítőleg 6 millió munkanélküli van, és a munkanélküliségi ráta 26 százalékos.
A valenciai boltnál az állásokra a túljelentkezés ötvenszeres volt, de hasonló eset történt októberben Horvátországban. Ott egy Zágráb melletti üzlet 22 állására jelentkeztek 900-an, több mint negyvenszer annyian, mint ahány hely volt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06