Brad De Losa diadala
Egy ausztrál férfi a világ legjobb sportfavágója
Az ausztrál Brad De Losa győzött a németországi Stuttgartban rendezett sportfavágó világbajnokságon.
2013.10.28 05:29MTI
A Porsche-arénában 5000 néző előtt tartott szombati versenyen egyértelműen az ausztrál versenyző bánt a legjobban a fejszével és a motorfűrésszel, így a világ minden tájáról érkezett 14 résztvevő közül őt nyilvánították az új világbajnoknak.
A résztvevők hat versenyszámban mérték összetudásukat; az utolsó és perdöntő, "Pokoli fűrész" nevű kategóriában fülsiketítő lárma mellett, pillanatok alatt szeleteltek fel egész fatörzseket, a legjobbaknak még két másodperc sem kellett egy-egy szelet levágásához a 80 lóerőt is elérő motorfűrészekkel.
Az izomerő mellett fontos volt a gyorsaság és a pontosság is. A hobbifavágásnak több mint egy évszázadra visszanyúló hagyománya van, főleg az Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában és Új-Zélandon, e térségekben szinte hetente rendeznek helyi versenyeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


