Az Antarktiszra készül a herceg
Mélyhűtőben éjszakázott Harry herceg: "hideg volt!"
Egy különleges, mínusz 35 fokos hűtőkamrában töltötte az éjszakát Harry herceg, hogy felkészülhessen a hamarosan kezdődő antarktiszi túrán rá váró extrém hőmérsékleti körülményekre.
2013.09.17 16:55MTI
"Mélyhűtőben" töltötte a keddre virradó éjszakát Harry herceg, aki antarktiszi túrára készül. Károly brit trónörökös és a néhai Diana hercegnő másodszülött fia, II. Erzsébet királynő unokája - aki édesapja, valamint bátyja, Vilmos herceg és Vilmos nyáron született kisfia, György herceg után a negyedik a brit trónutódlási sorban - 200 mérföldes (320 kilométeres) versenyre készül harctéri sérüléseik miatt fogyatékossá vált brit veteránok társaságában. A verseny célja a Déli-sarkpont, amelynek eléréséért Harry és csapata amerikai, illetve nemzetközösségi egységekkel küzd majd meg.
A katonaherceg és négy bajtársa - akik végtagcsonkolásos sérüléseket szenvedtek az afganisztáni hadszíntéren - a BBC keddi beszámolója szerint összesen 20 órát töltöttek a brit hadsereg Warwickshire megyei felkészítőközpontjának hidegkamrájában, ahol mínusz 35 fokos hőmérsékletnek és 45 mérföldes (72 kilométeres) sebességű mesterséges szélviharnak voltak kitéve. A próba végén Harry csak annyit mondott, hogy "hideg éjszaka volt", és az elején szenvedett a leginkább, amikor bevackolódott az egyébként katonai járművek hidegtűrésének tesztelésére kialakított kamrába.
A két hónap múlva kezdődő antarktiszi versenyt a brit katonasérültek támogatására létrehozott jótékonysági alapítvány, a Walking With The Wounded szervezi. Az alapítvány egyik fővédnöke Harry, aki maga is már kétszer megjárta az afganisztáni frontot. A herceg jelenleg is katonai helikopterpilótaként szolgál, és tavaly végezte el kitüntetéssel a brit hadsereg legfélelmetesebb tűzerejű helikopterére, az Apache-ra szóló külön pilóta- és lövészkiképzést.
Harry két éve az Északi-sarkvidéken vett részt hasonló, jótékonysági célú túrán.
Még több hír Harry hercegről
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


