Traffipax is volt?
Túl lassan ment át a zebrán - megvágta a rendőr
A 33 éves James Claassen még 2012. március 21-én baktatott át egy útkereszteződésen Adelaide városában. A férfi gyaloglási sebességét a rendőrség indokolatlanul lassúnak találta, ezért 8 ezer forintnyi bírsággal sújtotta.
2013.06.25 21:32MTI
Túl lassú gyaloglásért bírságolt meg a rendőrség egy férfit Ausztráliában; az ügy a bíróságig is eljutott, az ügyészség azonban végül ejtette a vádat. A 33 éves James Claassen még 2012. március 21-én baktatott át egy útkereszteződésen Adelaide városában. A férfi gyaloglási sebességét a rendőrség indokolatlanul lassúnak találta, ezért 8 ezer forintnyi bírsággal sújtotta.
A férfi nem volt hajlandó fizetni, így bírósági ügy lett a dologból, amely röpke 15 hónap elteltével a napokban zárult le. A bíró a tárgyaláson nevetségesnek nevezte az egész ügyet, és arra kérte az ügyészséget, ejtse a vádat, amibe az bele is ment. A vádlott a kis ember erkölcsi győzelmének nyilvánította az ügy lezárását, megjegyezve, hogy jóval olcsóbb lett volna kifizetnie a bírságot, mint a tárgyalásokra eljárnia, mert ahhoz repülőre kellett szállnia - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:12 Irak történelmi mocsárvidéke újjáéled, miután a többéves szárazság után visszatért a víz
- 6:07 Kutyákat tenyésztettek és tartottak fogva kutatási célokra embertelen körülmények között - videó a menekítésről
- 21:00 Iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
- 20:58 Bűncselekmény gyanúját állapította meg az ÁSZ a Metropolitan egyetemen vizsgálata során
- 19:55 Lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


