Pápua-Új-Guineától Ausztráliáig úszott
Egy szál tutajjal evickélt át a krokodilokkal teli tengeren
Egész sereg őrangyal vigyázhatott arra a lengyel férfira, aki Pápua-Új-Guineából egy ágakból és botokból eszkábált tutajon jutott el krokodilok és cápák, illetve egy vihar közepette egy észak-ausztrál szigetre.
2013.01.25 17:29MTIAusztrál mentősök találták meg a teljesen legyengült férfit pénteken Saibai-sziget magroveerdejében. A sziget a krokodiloktól és cápáktól hemzsegő Torres-szorosban fekszik.
"Először hallok olyan emberről, aki egy ciklon közepette tutajon átszeli a szorost. Ezt nem ajánljuk senkinek, mert már rendes hajókkal és jó időjárás mellett is nagyon nagy kihívás a sziklákkal és zátonyokkal tarkított szorosban manőverezni" - mondta el Jo Meehan, az ausztrál tengeri mentők szóvivője.
Az ausztrál bevándorlási hivatal igyekszik kideríteni, mi vitte rá a lengyel férfit a nyaktörő utazásra. Az ausztrál sajtó szerint a férfi szerdán indult útnak Sigabadura faluból, amelynek lakói hiába próbálták lebeszélni tervéről. Egy sajtóértesülés szerint a "tutajost" egy jachtról tették ki Pápua-Új-Guineán.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


