Kis híján belehalt a beavatási szertartásba
Nyers állatok szívét kellett megennie
Egy hajszálon függött annak a 16 éves lánynak az élete, aki az iskolai lányszövetségbe szeretett volna bekerülni, ám a beavatási ceremónia különösen kegyetlenre sikerült.
2012.09.19 17:29ma.huKis híján meghalt egy 16 éves lány, miután megkapta a halálos E.coli baktérium okozta fertőzést: nyers állatok szívét kellett ennie, miközben hátborzongató beavatási szertartáson esett át. A rendőrségi vizsgálat borzalmas részleteket tárt fel a norvégiai Drammen egyik középiskolájában működő lányszövetség ceremóniájáról, ami egyébként számos országban divatos közösség, ugyanakkor nem ez az első eset, hogy a beavatás nem ártatlan gyermekcsínyek sorozata.
A tinilány kétségbeesetten szeretett volna bekerülni a meglehetősen zártnak és elitnek számító csoportba, ezért még arra is vállalkozott, hogy nyersen evett állati belsőségeket és nyers halat, amit rágódohánnyal kevert vízzel mostak le. A teszt utolsó része az volt, amikor a lányok többször össze-vissza pofozták egymást - a döbbent szülők szeme láttára.
Ám alig néhány órával a szertartás - és a sikeres felvétel - után a tinédzser összeesett a fájdalomtól és kórházba kellett őt vinni. Az orvosok is nehezen hitték el, amikor a vizsgálat kimutatta, hogy a halálos E.coli baktérium fertőzte meg a lány szervezetét, ezt követően derült ki, hogy miből állt a beavatás. A lány apja dühösen ecsetelte a helyi médiának, hogy a rendőrség tudta, mi folyik a Gevjon lányszövetségben, mégsem tettek semmit, hogy ez a tragédia ne történhessen meg.
A kamaszlány szerencsére túljutott az életveszélyen, az iskola igazgatónője pedig azzal védekezett, hogy egészen a közelmúltig a próbatételek legfeljebb olyan ártalmatlan feladatokból álltak, mint mókás ruhában bohócot csinálni magukból a jelentkezőknek. "Az elmúlt néhány évben láttuk, hogy néhány olyan szempont is bevezetésre került, ami egyáltalán nem tetszett" - magyarázta, arra azonban nem tért ki, hogy miért nem tettek ellene már korábban.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


