Katasztrófa
Ítéletidő Haitin: legalább 15 ember meghalt
Heves esőzések, fölcsuszamlások pusztítottak.
2023.06.05 10:11MTILegalább tizenöt ember életét vesztette, és további nyolc eltűnt a heves esőzések okozta áradások és több földcsuszamlás következtében Haitin - közölték a helyi hatóságok vasárnap.
A haiti polgári védelmi ügynökség közlése szerint az áradások következtében több mint tizenháromezer embert ideiglenesen ki kellett költöztetni otthonából. A szombati heves esőzések miatt több mint hétezer család tett kárbejelentést, a hatóságok által jelenleg is zajlik a károk felmérése.
Az esőzések a termésben is jelentős károkat okoztak Haiti központi régiójában, miközben az éhínség egyre jobban elhatalmasodik az országban.
Az ország miniszterelnöke, Ariel Henry elmondása szerint helyi és nemzetközi szervezetekkel együttműködve próbálnak segíteni az érintett területek lakóinak.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:54 AI és VUCA - elhozzák a világ végét, de nem úgy, ahogyan a legtöbben várnák
- 16:12 Pszichedelikus szertartások a hatalmi elitnek - Titkos drogtermet tártak fel Peruban
- 14:40 Csak a bálnák tudják, hogy 53 év után hova zuhant vissza a Földre a szovjet űreszköz
- 12:29 Trump üdvözli Putyin béketárgyalási javaslatát
- 10:27 Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
- 8:25 Macron visszautasítja Putyin javaslatát
- 6:11 Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06