Por és hamu
Újra berobbant a gyilkos vulkán!
A hatalmas, öt percen át tartó kitörés során forró gázokat, hamut és kőzetet zúdított a vulkán északi és északnyugati oldalára.
2014.04.05 08:45ma.hu
Tíz kilométer magas hamuoszlopot lövellt a magasba az ecuadori Tungurahua tűzhányó péntek este. A közép-európai idő szerint hajnali 1 óra 10 perckor bekövetkezett első robbanást a dél-amerikai ország földtani intézete szerint egy második, négy perces kitörés is követte, majd öt kisebb rengés.
A vulkán térségében riadókészültségbe helyezték a mentőalakulatokat.
Az Andok hegylánchoz tartozó, 5023 méter magas tűzhányó, amely a fővárostól, Quitótól 140 kilométerre délre található, hosszú szünet után idén február 1-jén éledt fel: kitörése akkor a közel három magyarországnyi Ecuador tartományainak egyharmadát érintette, s a kilövellt hamufelhő miatt átmenetileg be kellett zárni egy regionális repülőteret.
A Tungurahua 1999 óta szórványosan többször is működésbe lépett. 2006-os kitörése hat ember halálát okozta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


