Mégis mozog a Föld!
Mennyibe került Magyarországnak a januári földrengés?
A biztosítók átlagos kifizetéseinek mértéke 120-150 ezer forint között volt, és az is kiderült, hogy összességében mekkora tételt jelentett a földmozgás.
2014.02.06 14:05MTI
MTA CSFK GGI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium
A január 19-i Nógrád megyei földrengés után az Aegon Magyarország és a Groupama Garancia Biztosító összesen több mint 100 millió forintot fizetett ki a károkra. A lakásbiztosításban piacvezető Aegonnál biztosítottak kárát a biztosító 80 millió forintra becsüli. A bejelentett, közel 700 káreseményből eddig 579-et rendeztek, a feldolgozottság aránya 87 százalékos. Az átlagos kifizetések mértéke 119 ezer forintot tett ki.
A Groupama Garancia Biztosító több mint 200 kárbejelentés után átlagosan 150 ezer forintot fizetett ki ügyfeleinek a helyreállításra, összesen 32 millió forintot. A legtöbb bejelentés vakolati károkra és végfal elmozdulásra vonatkozott.
Január 19-én hajnali fél három után pár perccel egy, a Richter-skála szerinti 4,3-as erősségű földmozgást érzékeltek, majd később egy 3,3-es erősségű utórezgést. A földmozgások epicentruma mindkét esetben a Nógrád megyei Cserhátsurány külterületein volt, a rengést azonban még Budapesten is érezni lehetett.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


