Corelli kapitány mandolinja
Penélope Cruztól és Nicolas Cage-től remél segítséget Kefalónia
A két hollywoodi filmsztártól remél segítséget a természeti katasztrófa sújtotta görög sziget, Kefalónia, amelyet az elmúlt kilenc napban két erős földrengés is megrázott.
2014.02.04 16:55MTI
Pennie, segítenünk kell!
A spanyol színésznőt és amerikai kollegáját arra kérték a helyi hatóságok, hogy látogassanak el a Jón-tengeri szigetre, ahol 2001-ben a Marcello Venturi olasz író Fehér zászló Kefalónia felett című világhírű regénye alapján készült Corelli kapitány mandolinja című filmet forgatták.
Kefalónia polgármester-helyettese, Evangélosz Kekatosz az ANT-1 televíziónak elmondta, hogy már elküldte a két színésznek a meghívást a szigetre, amely Ithákival és Zákinthosszal együtt filmcsillagok és zenészek közkedvelt nyári üdülőhelye lett az utóbbi években.
Kefalónia Penélope Cruz és Nicolas Cage segítségével akar javítani hírén, amelyet az utóbbi napokban megtépázott a földrengések sorozata.
A legutóbbi, a Richter-skála szerinti 5,7-es erősségű - más mérések szerint 6,1-es - földmozgás kedd hajnalban volt, az első pedig kilenc napja. Akkor 5,9-es erejű földrengés rázta meg a festői görög szigetet.
A sziget lakóiban keserű emlékeket idéztek az utóbbi bő egy hét eseményei, 1953-ban ugyanis egy 7,2-es erősségű rengés teljesen elpusztította Kefalónia és a közeli Zákinthosz szigetét. A több mint hatvan évvel ezelőtti katasztrófa következtében csaknem ötszázan vesztették életüket, ezrek sérültek meg és a szigeteken lévő épületek majdnem mindegyikét újra kellett építeni. Sokan örökre elhagyták a szigetet.
Ezt a természeti katasztrófát idézte fel a Corelli kapitány mandolinja című film vége is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


