Csóri sáskák
Lerohanták a dél-afrikai sáskák Új-Zélandot
A Dél-Afrikából behurcolt nőstény imádkozó sáska felfalja az új-zélandi faj hímjeit. Eddig 70 százalékukat pusztította el, így a rovar a veszélyeztetettek közé került
2014.01.25 20:30MTI
"Aggasztóan nagy számú új-zélandi imádkozó sáskát falnak föl a távolról érkezett rokon rovarfaj nőstényei. Ellenállhatatlanul erotikus illatanyagot bocsátanak ki áldozatuk elcsábítására, majd felfalják őket - közölte Greg Holwell, a kutatás vezetője, az Aucklandi Egyetem viselkedéskutató biológusa.
A ragadozó rovar nősténye ugyanis néha - ám közel sem mindig - bekebelezi a hímet párzás után, de akár közben is - mutatta ki egy korábbi tanulmány. Új-Zélandon azonban a helyi imádkozó sáskák nőstényei már nem találnak hímeket a szaporodáshoz, 70 százalékuk elpusztult a dél-afrikai rovar inváziója következtében.
Holwell elmondta: a kisebb termetű új-zélandi hím lelkesen közeledik az egzotikus nőstényhez, hiszen hiányzik belőle az afrikai sáskahímek ösztönös óvatossága, amire szükségük van, mikor leendő partnerüknek udvarolnak.
"A mi imádkozó sáskáink vonzóbbnak találják a külföldi nőstényeket, mint a hazai fajt, noha nem képesek az idegennel párzani, tehát teljesen értelmetlenül mennek lépre. Az Új-Zélandon honos imádkozó sáskák fenyegetettségét hivatalosan is elismerték, védelmük érdekében meg kell szabadulni az agresszív idegenektől" - fogalmazott Holwell.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


