A görög jegybankelnök optimista
Görögország képes törleszteni adósságát?
Az Európai Központi Bank (EKB) monetáris politikai döntéshozó testülete, a Kormányzó Tanács görög tagja, a görög jegybank elnöke Jeórjiosz Provopulosz megalapozatlannak nevezte azokat az aggodalmakat, hogy Görögország ne kapná meg az IMF hitel esedékes részletét, ugyanakkor elvetette az adósság bárminemű átütemezésének gondolatát.
2011.05.27 15:54MTIA Market News International lapnak adott interjúban azonban Jeórjiosz Provopulosz az ambiciózus és nagy összegű privatizációs program mihamarabbi végrehajtását sürgette a görög kormánytól. "Az a benyomásom, hogy ha magunk részét letesszük az asztalra, és ezt pár napon belül meg is tehetjük, akkor azt a másik oldal nem hagyja viszonzatlanul" - fogalmazott.
Az adósságátütemezés lehetőségéről szólva a jegybankelnök azonban kijelentette, hogy az "fertőző hatással lehet", és "mindenképpen ártana mind a görög szuverén besorolásnak, mind pedig az eurónak magának".
"Már korábban is azt mondtam, hogy Görögország a megszorítási program következetes végrehajtásával adóssága bármilyen átrendezése nélkül képes azt teljes összegben visszafizetni" - idézi a lap a görög jegybankelnököt.
Kapcsolódó írások:
- Görögország a penge élén: minden eddiginél keményebb megszorítások jöhetnek
- Simor: Magyarország felkészült a görög válsággal szemben
- Az IMF további EU-garanciák nélkül nem hitelez Görögországnak
- Meredeken leminősítette Görögországot a Fitch Ratings
- Görögország megduplázza a tervezett megszorító csomag összegét
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06