Görögország a "bóvli" kategóriában
Kifakadt a görög kormányfő a hitelminősítők ellen
Kifakadt a hitelminősítők ellen pénteken a görög kormányfő, mivel a görög államkötvények rekordra emelkedő hozama immár azzal fenyeget, hogy Görögország jövőre esetleg nem tud visszatérni a nemzetközi kötvénypiacra.
2011.04.22 19:03MTIJeórjiosz Papandreu a kormány honlapján pénteken közzétett nyilatkozatában úgy fogalmazott: "a hitelminősítők a választott kormányok helyett próbálják meg formálni sorsunkat, és meghatározni gyermekeink jövőjét".
Az elmúlt időszakban végrehajtott folyamatos leminősítésekkel Görögország most már mindhárom vezető hitelminősítőnél a bóvli kategóriában van. A leértékelések bőszítik a görög kormányt, amely azt állítja, hogy a folyamatban levő megszorítási program eredményeit ezek a szervezetek figyelmen kívül hagyják.
A húsvéti hosszú hétvége előtt a tízéves görög kormánykötvények hozama 15 százalék fölé emelkedett, szemben az irányadó német Bund 3,27 százalékos hozamával, mivel a piacok az euróövezeti és helyi cáfolatok dacára továbbra sem bíznak abban, hogy nem kerül sor a görög adósság átütemezésre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


