Szociális katasztrófa közeleg?
MSZP: a fővárosi vezetés leépíti az intézményeket
A fővárosi szocialista frakció szerint a fideszes városvezetés - a saját maga alkotta költségvetésre hivatkozva - leépíti Budapest szociális, oktatási és kulturális intézményrendszerét.
2011.04.05 15:19MTI Horváth Csaba, az ellenzéki frakciócsoport vezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy a Tarlós István (Fidesz-KDNP) főpolgármester által vezetett önkormányzat a leépítésekkel, forráselvonásokkal a legelesettebbektől, legrászorultabbaktól vesz el lehetőségeket.
A szocialista politikus példaként a gyermekvédelem területét említette, ahonnan 130 szakembert - pedagógusokat, gyermekfelügyelőket - küldenek el, továbbá egy gyermekotthont is megszüntetnek. Horváth Csaba elfogadhatatlannak mondta, hogy a városvezetés éppen a legvédtelenebbeken, a gyermekvédelmi gondoskodásban élőkön akar spórolni.
A frakcióvezető arról is beszélt, hogy a városvezetés a Fővárosi Roma Oktatási és Kulturális Központot gyakorlatilag meg akarja szüntetni. Mint mondta, "beszédes", hogy az ott dolgozó 31 munkatárs közül 17-et elbocsátanak.
Elmondta, meg kívánják szüntetni a hátrányos helyzetű cigány gyerekek üdültetését a főváros saját intézményében, a roma fiatalok tehetséggondozását, korrepetálását, ösztöndíjazását és a jogsegélyszolgálatot.
Kitért arra is, hogy az önkormányzat vezetése szűkíteni akarja a Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Pályaválasztási Tanácsadó Intézet feladatkörét, kivennék ebből többi között a pedagógus-továbbképzést.

Az ellenzéki frakcióvezető szerint jól jellemzi a városvezetés szemléletét, hogy a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésére küldött meghívó napirendi pontjai közül az első egy közterület-átnevezési előterjesztés, míg a szociális és oktatási intézményeket érintő "nagyságrendileg" fontosabb ügyeket hátrébb sorolták.
Horváth Csaba úgy látja, így akarják elterelni a figyelmet a "szociális katasztrófáról". A frakcióvezető szólt a közgyűlés elé kerülő, a fővárosi kórházak jövőjét, esetleges integrációját érintő előterjesztésről is.
Utalt arra, hogy Szentes Tamás főpolgármester-helyettes a főváros egészségpolitikai bizottságának március 21-ei ülésén befogadta ugyan Havas Szófia szocialista képviselő egy módosító javaslatát, ám ez nem jelent meg a képviselőknek kiküldött anyagban.
Mint mondta, nem tudja, hogy hanyagság vagy szándékos akadályozás van-e a dologban, de reméli, hogy a módosító szerda reggelig, a közgyűlés ülésének kezdetéig előterjesztői kiegészítésként még megjelenik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


