Zölddé lesz Budapest?
Megállapodott Tarlós István és Horváth Csaba
Megszületett a politikai megállapodás Tarlós István főpolgármester és Horváth Csaba, az MSZP leendő fővárosi frakcióvezetője között kedden - közölte az MTI-vel Molnár Zsolt kampányfőnök.
2010.10.12 15:12MTIHorváth Csaba, az MSZP fővárosi elnöke úgy fogalmazott: korrekt megbeszélést folytattak a főpolgármesterrel és György István főpolgármesterhelyettes-jelölttel.
Molnár Zsolt az MTI-nek elmondta: mandátumarányos és konstruktív ellenzéki szerepüknek megfelelő megállapodás született, amely a szocialisták Zöld Budapest programjának megvalósítását is szolgálja. Hozzátette, a megállapodás tartalmazza a bizottsági helyek elosztását, a külső szakértők, a tanácsnokok számát és a frakció működésének kereteit. Horváth Csaba hangsúlyozta: az MSZP fővárosi közgyűlési képviselőcsoportja továbbra is határozottan képviseli választóit, a budapesti polgárok érdekeit, és kritikai ellenzéki magatartásával garanciája akar lenni a város fejlődésének.
A fővárosi szocialisták az önkormányzati választás másnapján hatalmazták fel Horváth Csaba fővárosi elnököt és Molnár Zsolt ügyvezető alelnököt arra, hogy lefolytassák a politikai egyeztetéseket.
Október 3-án Tarlós István a szavazatok 53,37 százalékát szerezte meg, Horváth Csaba 29,47 százalékot kapott. A főpolgármesterrel együtt 34 fős testületben tizenhét képviselője lesz a Fidesz-KDNP-nek, tíz az MSZP-nek, három-három a Jobbiknak és az LMP-nek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:15 Beszakadt Gubacsi híd - díjmentesen lett a közösségi közlekedés
- 8:13 Az ország egyes részein 15-17 nappal nőtt a hőhullámos napok száma 1901 óta
- 6:11 Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
- 22:10 56 Gidrán harcjárművel bővül a Magyar Honvédség eszközparkja
- 20:51 Tűz veszélyeztette a szentendrei skanzent
- 18:49 A Liverpool visszavonultatja a 20-as mezt Diogo Jota tiszteletére
- 16:43 Tragédia a Himalájában: életét vesztette Klára Kolouchová, Csehország legendás hegymászója
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06