A legnagyobb hitelminősítő borúlátó
Brit forgatókönyvek a 150 dolláros olajra
Fitch Ratings csütörtökön Londonban kiadott világgazdasági elemzésében, amely szerint már a jelenlegi olajárszint is érezhetően lassítani fogja a globális növekedést, az áll: súlyosan megszenvednék a legfejlettebb ipari gazdaságok, ha a geopolitikai feszültségek miatt meredeken tovább emelkedne a nyersolajár, és idei éves átlaga elérné például a 150 dollárt hordónként.
2011.03.31 17:08MTIA legnagyobb európai hitelminősítő által összeállított borúlátó forgatókönyv szerint - amelynek valószínűségét a Fitch londoni elemzői "alacsonynak" nevezték - a nyersolaj hordónkénti ára az idei második negyedévben 200 dollárig emelkedik tovább, és 2011 egészében az átlagár eléri a 150 dollárt.
Ebben az esetben az amerikai gazdaság - a világ legnagyobb olajfogyasztója - 2011-ben és 2012-ben együtt összesen 1,7 százalékponttal alacsonyabb ütemben növekedne, mint a Fitch 100 dolláros átlagos olajárral számoló alapforgatókönyve esetén. Az amerikai növekedési ütem 150 dolláros olajár mellett az idei évre várt 3 százalék helyett 2,6 százalék, jövőre 2,8 százalék helyett 1,5 százalék lenne, vagyis egy ilyen olajárszint az idén 0,4, jövőre 1,3 százalékpontot faragna le az amerikai gazdaság növekedéséből a Fitch Ratings számítási modellje szerint.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06