Széttárja karját a Standard & Poor's
Megvonta Bahrein elsőrendű adósosztályzatát az S&P
Megvonta Bahrein hosszú lejáratú adósságainak elsőrendű befektetői osztályzatát pénteken a Standard & Poor's, arra a véleményére hivatkozva, hogy az utóbbi három hét fejleményei nyomán alapvetően romlott az ország gazdasági és politikai környezete.
2011.03.18 13:25MTIA világ legnagyobb hitelminősítő csoportjának pénteki londoni bejelentése szerint Bahrein hosszú és rövid futamidejű, helyi valutában, illetve devizában fennálló szuverén adósságának besorolásai az eddigi "A mínusz/A-2"-ről "BBB/A-3"-ra módosulnak, és az új besorolások is további leminősítést valószínűsítő, negatív kihatású megfigyelési listán maradnak.
A hosszú futamidejű adósságosztályzatot a Standard & Poor's agresszív mértékben, egyszerre két fokozattal rontotta, mivel az eddigi elsőrendű "A mínusz"-ról a köztes "BBB plusz" kihagyásával módosította ezt a besorolást "BBB"-re.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:38 Ukrán légierő: többen meghaltak és megsebesültek az éjjeli légitámadásban
- 20:37 Az autóbuszokon letölthető, ingyenes digitális könyvekkel népszerűsíti az olvasást a madridi önkormányzat
- 18:27 Többen meghaltak és több mint százan megsebesültek az éjszakai iráni rakétatámadásokban
- 16:58 BM: a közlönyben megjelent kormányhatározat nem a TAJ-kártyára vonatkozik
- 14:55 Megkapta a jogvédelmet a főváros, az Államkincstár nem vonhatja le a szolidaritási hozzájárulást
- 12:51 Robbanásveszélyes droglabort találtak a rendőrök egy budapesti bérházban - videó
- 10:42 Microsoft-licencbotrány és az állami technológiai szereplők átláthatósága
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06